Kontrowersyjne zabawy weselneW celu urozmaicenia wesela i zaskoczenia gości wymyślane są przeróżne atrakcje i zabawy weselne. Niektóre trafione, inne nieco mniej….. Takie zabawy są zazwyczaj prowadzone przez wodzireja i ustalane wcześniej z Parą Młodą. Należy pamiętać, że osoby zajmujące się rozrywką są odpowiedzialne za umilenie nam tego Wyjątkowego Dnia, więc nie należy wstydzić się samemu coś zaproponować lub odmówić jakiejś proponowanej zabawy, która nie przypadnie nam do gustu. Jednakże nie powinniśmy myśleć tylko i wyłącznie o sobie.
Nie każdy gość weselny będzie miał ochotę na długie, absorbujące zabawy. Proponuję dostosować czas takich zabaw, szczególnie tych podczas oczepin, ponieważ wiele osób czuje się zobowiązanych w nich uczestniczyć lub zostać na weselu przynajmniej do końca oczepin – szczególnie osoby starsze. Zbyt długie zabawy mogą stać się uciążliwe. Jeśli chcecie jednak więcej takich zabaw, ustalcie przerwy pomiędzy nimi, nie nalegajcie zbytnio, aby każdy w nich uczestniczył, niech uczestnictwo będzie dobrowolne. Zadbajcie również abyście znali kolejność zabaw i zasady, ponieważ goście będą się Wam prawdopodobnie naśladować Was, jako najważniejszych Uczestników zabaw.
Przechodząc do sedna tematu, wymienię teraz najbardziej kontrowersyjne i moim zdaniem - nawet nieco dziwne zabawy weselne, na jakie natknęłam się w Internecie. Dzięki tej liście może uda Wam się uniknąć kilku niezręcznych zabaw, a może właśnie kontrowersji szukacie?


Ściąganie podwiązki zębami

Pan Młody powinien „zanurkować” pod sukienkę Panny Młodej i zębami zdjąć jej podwiązkę. Jest to popularny zwyczaj, lecz może wydać się czasami dość kontrowersyjny z uwagi na seksualny podtekst.

Zjadanie ciastek z brzucha Panny Młodej czy świadkowej

Myślę, że powód uznania ten zabawy za kontrowersyjną jest oczywisty. Podejrzewam, że żadna Panna Młoda, no może prawie żadna, nie chciałaby ryzykować ubrudzenia sukni w tym ważnym dniu, jak i zakładam, że nie chciałaby się też na tę potrzebę rozbierać i pokazywać wszystkim gościom brzucha…. Ale jeśli macie poczucie humoru, jesteś dumna ze swojej sylwetki czy Twoja ślubna kreacja przypomina kreację pewnej gwiazdy z jej ślubu i brzuch i tak masz na wierzchu, to proszę bardzo. Efekt zaskoczenia murowany!

Rysunek: Urocza babeczka z cukrowym serduszkiem na szczycie.


Sznurek z ubrań

Zadaniem dla gości jest ułożenie z własnych ubrań jak najdłuższego sznurka. Moim zdaniem ta zabawa jest po prostu niepraktyczna. Mało, który gość chciałby pognieść swoje odświętne ubrania, a większość Pań tego dnia ma na sobie sukienki, które raczej niechętnie zdjęłyby publicznie… Rozwiązaniem tego problemu może być wcześniejsze przygotowanie worka z ubraniami, z którego goście mogą skorzystać.

Fanty

Podczas trwania innej zabawy, gdy większość gości jest zajęta na parkiecie, można wyznaczyć jedną osobę – proponuję świadka lub świadkową, którzy i tak zazwyczaj są bardzo zajęci i nie wzbudzą takich podejrzeń, jak Para Młoda czy wodzirej, gdy na chwilę znikną. Ich zadaniem jest zebranie fantów należących do gości: szale, sweterki, marynarki, zapalniczki, telefony, biżuteria itp. Następnie fanty dostarczane są wodzirejowi, który wymyśla zadania dla gości, chcących odzyskać swoją własność. Proponowałabym zadania związane z Parą Młodą np. quiz wiedzy, taniec z Panną Młodą lub na przykład odśpiewanie Parze Młodej „Sto lat” itd.

Celowanie do bramki…

to dość skomplikowana zabawa i moim zdaniem istnieje duże ryzyko posiniaczenia nóg. W grze biorą udział pary. Para staje naprzeciwko siebie w pewnej odległości. Panie z rozstawionych nóg tworzą bramkę, panowie przytroczonym do paska ciężarkiem mają za zadanie przepchanie kartonika przez bramkę – nogi partnerki. Jak wspomniałam myślę, że ciężarki mogłyby przysporzyć bólu graczom, a niektóre Panie nie będą wstanie stworzyć „bramki” z powodu obcisłych sukienek.

Zabawa taneczna z płetwami

Jest to zwyczajnie dość nietypowa odmiana zabawy tanecznej, w której utrudnieniem jest założenie płetw.

Zabawna ilustracja zabawy weselnej - taniec z płetwami.


Hazardziści

Jest to kolejna zabawa, w której uczestnicy zostaną ubrudzeni. Zabawa ma dwa etapy. W pierwszym dwoje uczestników siedzących naprzeciwko siebie próbuje zdmuchnąć banknot stuzłotowy na stronę przeciwnika. Ten pierwszy etap jest tylko próbą. W drugim etapie uczestnikom zawiązuje się oczy, a zamiast banknotu stawia talerz mąki….

Druga Twarz

Jest to moim zdaniem zaskakująca zabawa, polegająca na dobraniu się w pary. Jedna osoba z pary zakłada na głowę pończochę, a druga ciągnąc za jej koniuszek musi ją ściągnąć. Zniszczenie fryzury – gwarantowane.

Taniec na leżąco

W zabawie bierze udział kilka par - każda proponuje, jaki taniec zatańczy. W ostatniej chwili dowiadują się, że muszą zatańczyć go leżąc na kocu czy prześcieradle. Każda para tańczy pojedynczo i tak aby nie podglądały, jak poradziła sobie poprzednia para. Goście oceniają taniec każdej z par. Może być dużo śmiechu : ).

Taniec Łabędzi

Panowie będący gośćmi wesela i Pan Młody zdejmują marynarki, podwijają nogawki spodni do kolan i wykonują taniec z Jeziora Łabędziego. Nie wątpliwie wywoła to rozbawienie, lecz nie sądzę, że wiele osób by się na to zdecydowało. Jednak zabawy powinny być dostosowane do towarzystwa ;)

Zdjęcie wykonane nad polskim jeziorem - grupa łabędzi.


Zabawa z jajkiem

Panna Młoda ma za zadanie „przeprowadzić” surowe jajko przez nogawkę Pana Młodego, krocze, a następnie wyciągnąć przez drugą nogawkę. Wiadomo, czym może skończyć się zabawa z surowym jajkiem i na pewno trzeba uzbroić się w dodatkową parę ubrań. Aczkolwiek osobiście zrezygnowałabym z takiej zabawy, nawet mając ubrania zapasowe…..

Spinacze

Dość kontrowersyjna i odważna zabawa polegająca na dobraniu się w pary. Panowie zawiązują sobie opaski na oczach, a Paniom przyczepia się do 10 spinaczy. Następnie partnerka jest „podmieniana” i Panowie muszą zdjąć spinacze z Pań. Możecie sobie wyobrazić sami, gdzie mogą powędrować ręce panów w takiej zabawie…
Trafiłam również na kilka zabaw weselnych, których szczerze mówiąc nie mam odwagi przytoczyć. Powiem tylko, że pasują one bardziej na wieczór panieński/kawalerski niż na wesele.

Mam nadzieję, że rozbawiły Was te przeróżne weselne zabawy, a może nawet któreś Was zainspirowały ;). Chętnie poznam Wasze opinie w komentarzach!

Zamierzam ten temat kontynuować w kolejnych postach, ale nieco od innej strony. 
Zachęcam do obserwowania bloga :)

Źródła:


2 komentarze:

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger