Jak dobrać biżuterie by nie przesadzić?


Detale są - w brew pozorom - bardzo istotne. To, w jaki sposób i jakie dobierzemy dodatki, może bardzo zmienić ostateczny efekt stylizacji, nie tylko w dniu ślubu, ale i na co dzień. Jest takie pojęcie, jak „to elevate the look”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy, aby „podnieść poziom” stylizacji. Dodatki mogą, a może nawet powinny, stanowić główny element stylizacji – szczególnie, gdy w reszcie elementów postawimy na prostotę i klasykę. Dzięki dodatkom stylizacja klasyczna, pozornie zwyczajna, przestaje taką być. Dzięki akcesoriom możemy osiągnąć nową jakość i subtelnie podkreślić nasz indywidualny styl. W końcu, jak mówi inne znane powiedzenie:

Znany cytat: "It's all about the accessories".

Wraz z założeniem bloga dołączyłam do kilku grup ślubno-weselnych, aby być na bieżąco i mieć lepszy kontakt z potencjalnymi czytelnikami. Dzięki temu mogę lepiej dostosować tematykę postów do Waszych potrzeb. Zauważyłam, że częstym dylematem przyszłych Panień Młodych jest właśnie dobór dodatków do sukni ślubnej. Ponieważ post o wyborze butów przypadł Wam do gustu, postanowiłam przygotować post z ogólnymi zasadami, dotyczącymi wyboru kolejnego elementu ślubnej stylizacji – biżuterii.

Ilustracja - diamenty.


Podstawowymi elementami biżuterii są: kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki. 
Co do tych ostatnich - byłabym ostrożna. W taki dzień to właśnie obrączka, która trafi na nasz palec, jest symbolem zawarcia związku małżeńskiego. Uważam, że warto zadbać o jej wyeksponowanie, połączenie ewentualnie z pierścionkiem zaręczynowym, aby nie zniknęła w morzu innych pierścionków. Oczywiście zadbajcie o manicure.
Z pozostałymi elementami sprawa nie jest tak oczywista.

Bransoletki

Jeśli decydujecie się na suknię z długimi rękawami, możliwe, że bransoletka nie będzie wcale widoczna. Chyba, że pójdziecie w ślad pewnej luksusowej marki i aby wyeksponować ją za wszelką cenę (może bez dziur w rękawach) założycie ją na rękaw. Może to dać ciekawy, nieoczywisty efekt. Wiele popularnych blogerek zakładało w sezonie zimowym zegarki na wierzch rękawów swetrów.

Dekolt (a więc naszyjniki) – najbardziej istotny element kroju sukni w przypadku doboru biżuterii.

Pomyślałam, że aby lepiej i czytelniej Wam przedstawić moje propozycje przygotuję diagramy, które pomogą Wam w podjęciu decyzji.

Schemat ilustrujący wybór naszyjnika w zależności od kroju dekoltu sukni ślubnej.

Kolczyki – w tym przypadku decydującym elementem jest fryzura.


Schemat ilustrujący wybór kolczyków w zależności od wybranej fryzury na ślub.


Mam nadzieję, że przedstawione powyżej diagramy pokierują Was w stronę dobrego wyboru biżuterii. Już niedługo pojawi się druga część postu o biżuterii, w której zajmiemy się kolorystyką, stylem i dopasowywaniem wszystkich elementów biżuterii do siebie.

3 komentarze:

  1. pięknie ci wyszły te wykresy - myślę, że nie tylko przy biżuterii bardzo się sprawdzą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie ważne żeby nie przesadzić z tą biżuterią, bo ona jest tylko dodatkiem. Suknia jeśli jest zdobna to biżuteria musi być delikatna. Ja wybrałam bardzo ładny komplet z firmy Elori Jewellery i służy mi do dziś. Elegancki, wytworny i minimalistyczny. Na zdjęciach ślubnych biżuteria wyglądała pięknie, nikt nie mógł uwierzyć, że jest ze stali chirurgicznej.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger