Alternatywny wieczór panieński: TO JEST SZYCIE!

Mam dla Was kolejne pomysły na wspaniałe ALTERNATYWNE WIECZORY PANIEŃSKIE! Dzisiaj coś dla amatorów szycia. :) Ponieważ wiem, że blog czytają przyszłe Panny Młode z całej Polski postanowiłam przedstawić Wam kilka firm, które oferują takie wieczory panieńskie w różnych miastach w kraju. Zacznę od tych, które miałam okazję wypróbować na własnej skórze ;)

GDAŃSKPewnie nie muszę już Wam przedstawiać Oli z Rękofaktury, która wraz z mężem współtworzyła ze mną aż dwa posty na blogu: (TU i TU). Od czerwca 2018 roku Ola prowadzi w swoim domowym warsztacie w Gdańsku, kameralne warsztaty szycia na maszynie. W wakacje w ofercie pojawiły się również wieczory panieńskie, więc od razu zaświeciły mi się oczy!

Plecak worek, handmade, Rękofaktura, warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński
Oto efekty mojego uczestnictwa w warsztatach.
Jak Wam się podoba?
W sierpniu miałam przyjemność wziąć udział w jednych z warsztatów w Rękofakturze.
Szyłyśmy plecak-worek. Warsztaty trwały 3h i odbywały się w grupie 4 osobowej, więc Ola mogła każdemu z nas pomóc jeżeli mieliśmy jakiś problem. :) Nie powiem, że nie obyło się bez krzywych szwów, błędów i prucia, ale efekt końcowy był niesamowity! Ola tak genialnie skonstruowała plecako-worki, że wszelkie mankamenty czy lekko krzywe szwy były niewidoczne. Nieskromnie powiem, że byłam (i wciąż jestem) bardzo dumna z siebie i mojego dzieła, zwłaszcza że był to mój pierwszy projekt na maszynie.
Jest to kolejna forma warsztatów, sprawdzona przeze mnie i świetnie nada się na wieczór panieński. Jestem pewna, że Ola stworzy przemiła atmosferę i zapewni w pełni profesjonalny (mini) kurs szycia.Teraz kilka słów od autorki warsztatów:


Jak wyglądają warsztaty?


Każde warsztaty, niezależnie od tematyki, rozpoczynają się krótkim teoretycznym wprowadzeniem. Jeżeli w grupie znajdują się osoby początkujące ich praca rozpoczyna się od opanowania technicznych podstaw krawiectwa, które pozwolą im na wykonanie danego projektu. Gdy jestem pewna, że cała grupa swobodnie prowadzi ścieg i zna podstawy obsługi maszyny do szycia, rozpoczynamy prace nad projektem. Każdy uczestnik samodzielnie projektuje swoje działo, wykraja materiał, a następnie szyje. Po kilku godzinach kursu, wszyscy wychodzą z wykonanym samodzielnie produktem. :)
Nie wszystkie Warsztaty odbywają się w mojej pracowni. Jeżeli organizatorki Wieczoru Panieńskiego mają przestronny lokal, cały Kurs może zostać przeprowadzony właśnie tam. :)

warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, Rękofaktura


warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, Rękofaktura, Gdańsk,Ile maksymalnie osób może wziąć w nich udział?


W klasycznej ofercie grupowych Kursów Szycia przewidziane jest miejsce dla 2-5 osób, tak aby każdy z uczestników uzyskał odpowiednią mu uwagę i wyszedł z gotowym i dopracowanym produktem.
Wieczory Panieńskie rządzą się swoimi prawami. ;) Wybrane na nie projekty zawsze są dobrane do umiejętności uczestników, których liczba waha się od 6-12 osób.
Jakie są koszty?


Klasyczne, grupowe warsztaty szycia to koszt 80-150 zł (w zależności od projektu).
Wieczór Panieński to koszt 99-199 zł/ os.

Cena warsztatu może obejmować: dekoracje, wspólną sesję zdjęciową, napoje, słodkie lub słone przekąski i wiele innych…
Szczegółowa wycena następuje na specjalne życzenie organizatorek.


warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, słodkości, dekoracje


Co można uszyć podczas takich warsztatów u Ciebie?


Wybór produktu szytego podczas warsztatów w dużej mierze zależy od upodobań uczestniczek. Najpopularniejsze projekty to: torba, elegancki fartuszek, spódnica oraz kosmetyczka. :)


Skąd wziął się pomysł?


Pomysł wypłynął sam, kiedy to moje najbliższe znajome zastanawiały się nad tematem przewodnim wieczoru panieńskiego. Chciałyśmy zorganizować coś kreatywnego, szycie okazało się strzałem w dziesiątkę!
warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, zdjęcia, Rękofaktura

warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, guziki, grafika, rysunek
Designed by Freepik


POZNAŃ


Poznań miasto doznań, również cieszy się popularnością warsztatów szycia za sprawą Pracowni Fabryq Tkaniny Naturaln(i)e. Poprosiłam o kilka słów na temat ich wersji wieczoru panieńskiego przy maszynie:


warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, szycie welonu, FabyrQ Poznań
fot. fabryQ

Jak wyglądają i ile trwają warsztaty?


Plan warsztatów zawsze dopasowywany jest do grupy i jej potrzeb. Dziewczyny nakreślają pomysł, a my proponujemy plan. Zajęcia zawsze są niespodzianką dla Panny Młodej co wywołuje sporo wzruszeń, szczęścia i uśmiechów, szczególnie kiedy pojawiają się osoby, których się nie spodziewały :)  Warsztaty trwają ok. 3-3,5h.


Co można podczas ich trwania uszyć?


Szyjemy między innymi sukienkę dla Panny Młodej (oczywiście nie ślubną), girlandy na wesele, welony, szalone tiulowe opaski dla wszystkich dziewczyn. Podczas zajęć jest bardzo kolorowo i wesoło.

Jakie są koszty?


Cena zależy od ilości osób i tematu.
Ceny zaczynają się od 70 zł za osobę.

warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, FabyrQ Poznań
fot. fabryQ


Ile maksymalnie osób może brać w nich udział ?


Do tej pory największą grupę jaką gościłyśmy to 23 osoby :)
Standardowo są to mniejsze grupy ok. 5-15 osób  


Skąd wziął się pomysł?


Pomysł narodził się spontanicznie, tak jak większość naszych warsztatów. Każdy tego typu wieczór jest wyjątkowy i niepowtarzalny.Polecamy się: FabryQ ul. Ogrodowa 14a Poznań

warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, FabyrQ Poznań
fot. fabryQwarsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, szpulki, nici, grafika, rysunek
Designed by Freepik


WARSZAWAPozostając w tematyce szycia dla osób, którym bliżej do Warszawy niż do Gdańska czy Poznania tamtejsza firma również organizuje wieczory panieńskie z szyciem w roli głównej (oczywiście pomijając Pannę Młoda ^^). Poznajcie CIEKAWE SZYCIE.


Ile trwają warsztaty?


Długość trwania warsztatów jest ustalana indywidualnie – wszystko zależy od planu wieczoru i czasu jaki na zajęcia mogą przeznaczyć uczestniczki. Takie wieczory u nas przeważnie trwają od 2 do 4 godzin. Podczas warsztatów każda uczestniczka może uszyć przedmiot według wybranego tematu lub cała grupa może wspólnie stworzyć niezapomniany prezent dla Panny Młodej.


warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, Ciekawe Szycie Warszawa,


Co można podczas ich trwania uszyć?


Na wieczorach, które mieliśmy okazję ostatnio zorganizować, panie szyły fartuszek dla Panny Młodej oraz drugi dla Pana Młodego wraz z kompletem rękawic kuchennych (taki temat możemy zorganizować, gdy w warsztatach bierze udział min 8 osób oraz mamy min 4 godziny). Obecnie organizujemy wieczór na którym uczestniczki będą szyć patchworkowy pled, czyli narzutę stworzoną z wielu małych kawałków – taki pled będzie wspaniałym, prezentem oraz pamiątką dla Panny Młodej.

Na krótszych warsztatach szyjemy m.in. satynowe opaski do spania – wtedy każda uczestniczka opuszcza naszą pracownię z piękną pamiątką z wieczoru panieńskiego swojej przyjaciółki :)

Tematem wieczoru może być także coś innego – ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia uczestniczek wieczoru panieńskiego. Dodatkowo na warsztaty szyjące możemy przygotować tort oraz poczęstunek.


warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, Ciekawe Szycie Warszawa,Jakie są koszty?

warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, Ciekawe Szycie Warszawa,

Koszt warsztatów to 30 zł za 1 godzinę zajęć od jednej uczestniczki. Oczywiście Panna Młoda nie płaci za warsztaty :)


Ile maksymalnie osób może brać w nich udział ?


Nie ma górnej ani dolnej granicy liczby uczestniczek takiego wieczoru.


Skąd wziął się pomysł?


Na pomysł „szyjących” wieczorów panieńskich wpadliśmy obserwując atmosferę na naszych zajęciach. Uczestniczki naszych kursów nabywają nowe umiejętności: uczą się szyć, konstruować, wykrajać, rysować a wszystko to dzieje się w bardzo przyjaznej atmosferze w której nieznajome osoby zawierają przyjaźnie a przy tym świetnie się bawią.
warsztaty szycia, hobby, wieczór panieński, alternatywny wieczór panieński, sukienka dla Panny Młodej, prezent dla Panny Młodej, Ciekawe Szycie Warszawa,
Mam nadzieję, że spodobały Wam się "szyciowe" propozycje na wieczór panieński :) I zwrócicie się, do którejś z wymienionych firm lub poszukacie czegoś podobnego w swoim mieście!

Jeżeli wciąż nie znalazłyście czegoś dla siebie lub dla Waszej Panny Młodej to zapraszam do śledzenia całej serii postów o ALTERNATYWNYCH WIECZORACH PANIEŃSKICH. Jeszcze wiele ciekawych propozycje przed Nami !

manekin, grafika, rysunek
Designed by Freepik

Nie chcesz ominąć żadnego postu?

Obserwuj Bridal blog na Facebooku i Instagramie:


/bridalbloggBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger