Okiem Żony i Matki: Zawód i współpraca z Wedding Plannerem


Jak wygląda zawód Wedding Plannera? Co możemy zyskać dzięki współpracy z nim i jak to wygląda? Jeżeli szukacie odpowiedzi na te pytania to znajdziecie je poniżej! Zapraszam na kolejną porcję wywiadu z Panią Izabelą Ogrodnicką z Okiem Żony i Matki.

Realizacja ślubna Okiem Żony i Matki: złoto, fioletowo czarna zastawa stołowa.


Czy to prawda, że usługi Wedding Plannera znacząco podwyższą koszty wesela?


Nie, nie jest to prawda. Chociaż wszystko zależy od tego, na jaką agencję ślubną się zdecydujemy. Ja akurat wychodzę z założenia, iż chcę być dostępna dla każdej pary młodej. Nie zamykam się tylko na zamożnych klientów, gdyż każdemu należy się fachowa pomoc Ponadto, należy pamiętać, iż usługa Wedding Plannera może być również częściowa, co jest dużo tańszą wersją niż kompleksowa organizacja uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego.


Czy mogę zatrudnić Wedding Plannera tylko do pomocy przy niektórych elementach? (np. sam kosztorys, samo poszukiwanie sali weselnej).


Oczywiście, że tak Jest to właśnie częściowa organizacja, o której przed chwilą wspomniałam. Przy okazji pytania pierwszego, chciałabym jeszcze nadmienić, iż moja usługa jest zawsze wyceniana w zależności od ilości zadań, jakie przede mną stoją. Dlatego też, nie posiadam stałego cennika - każdy ma inne marzenia, oczekiwania, czy wymagania.


Czy mogę zatrudnić Wedding Plannera będąc za granicą? (Mieszkam za granica, lecz ślub odbędzie się w Polsce .Zdalny kontakt.)


Jak najbardziej. Aktualnie jestem w trakcie organizacji uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego dla pary polsko - kanadyjskiej, która na codzień mieszka w Kanadzie. Nasz kontakt odbywa się mailowo oraz poprzez aplikację Whatsapp, dzięki której możemy swobodnie rozmawiać telefonicznie, jak i wymieniać wiadomości.

Candy  bar w kolorach przewodnich wesela: złoto, fiolet, turkus, czerń. Okiem Żony i Matki.

Czy konsultant ślubny może być przy nas w dniu ślubu i dopilnować wszystkiego, żebyśmy nie musieli się o nic martwić?


Tak, jest tzw. koordynacja odbywająca się w dniu ślubu. Tego dnia jestem z moją Młodą Parą od samego rana. To do moich zadań należy właśnie dopilnowanie każdego szczegółu na sali weselnej, dostarczenie Pannie Młodej bukietu, wsparcie jej, a także obecność podczas uroczystości zaślubin i w trakcie wesela. Moja praca tego dnia kończy się tak samo, jak innych podwykonawców (fotograf czy kamerzysta), czyli po wszystkich najważniejszych elementach przyjęcia weselnego, m. in. po pierwszym tańcu, torcie, czy oczepinach.


Czy jest sens zatrudniać konsultanta ślubnego jeśli dokładnie wiem czego chcę, dokładnie wiem jak chce aby wyglądało nasze wesele?


Tak. Proszę pamiętać, że konsultant to nie jest osoba, które wybiera wszystko sama i decyduje za parę młodą. Konsultant to osoba, która pomaga w tych wyborach, doradza, wyszukuje najlepszych i sprawdzonych podwykonawców oraz dba o to, aby każdy szczegół był dopracowany w 100%. Myślę, że żadna Panna Młoda nie ma czasu w dniu ślubu, aby samej dekorować salę, sprawdzać rozstawienie winietek, czy kontrolować przyjazd florysty, cukiernika lub dj’a.

Plenerowy ślub cywilny. Dekoracje miejsca ceremonii. Okiem Żony i Matki.

Skąd konsultant ślubny będzie wiedział czego ja chce, co mi się podoba?
Przecież nie czyta mi w myślach.


Każdy konsultant powinien przeprowadzić ankietę/wywiad z Młodą Parą. Dowiedzieć się, jak najwięcej na temat oczekiwań czy marzeń. Dzięki temu jest w stanie zrozumieć potrzeby przyszłego małżeństwa. Najlepiej jest zaproponować kilka opcji, spośród których Młoda Para wybierze tę najlepszą.


Chcemy aby nasz ślub odbył się za granicą czy konsultant ślubny może pomóc nam to zorganizować?


Tak, konsultant ślubny może pomóc to zorganizować, jednak trzeba go o tym poinformować do razu. Nie każda agencja ślubna się tym zajmuję.


Czy konsultant pomoże nam z umowami zawieranymi z podwykonawcami?


Oczywiście, że tak. Konsultant pomoże znaleźć odpowiedni lokal, negocjować jego stawki oraz podpisać umowę. Istnieje też czasami możliwość podpisania umowy przez konsultanta w imieniu Młodej Pary na podstawie zawartego przez nich wcześniej pełnomocnictwa.

Goście w ogrodzie na weselu organizowanym z pomocą Okiem Żony i Matki.

Jestem perfekcjonistką. Obawiam się, że konsultant nie sprosta moim oczekiwaniom i itak będę musiała wszystko poprawiać/zmieniać.


Myślę, że jeśli wszystkie najważniejsze oczekiwania i wymagania zostaną określone na samym początku naszej współpracy, a wszelkie wątpliwości będą rozwiązywane na bieżąco, to każdy powinien być zadowolony. Wedding Planner jest po to, aby pomóc :)


O czym najczęściej zapominają Pary Młode?


Mam nadzieję, że nie o obrączkach! A tak naprawdę, to z własnego doświadczenia (sama zapomniałam o tym podczas swojego przyjęcia weselnego), to uważam, iż pary zapominają o łazienkowym niezbędniku ślubnym, który może nas uratować w każdej sytuacji - ból głowy, niespodziewana miesiączka, oczko w rajstopach, czy plama na ubraniu. Ze względu na to, staram się wyjść na przeciw oczekiwaniom moich Par Młodych i sama stworzyłam swój autorski niezbędnik, który wprowadziłam niedawno do oferty mojego sklepu online[LINK]. Znajduje się w nim kilkanaście produktów, które są wszystkim znane (staram się, aby były one markowe). Ponadto otrzymają Państwo listę kilku elementów, które warto zakupić samemu, a których ja nie mogę sprzedać (leki).

Koszyk ratunkowy na wesele od Okiem Żony i Matki.

Czy konsultant ślubny pokieruje nas/ pomoże w napisaniu własnych przysięg na ślub?


Konsultant ślubny jak najbardziej może pomóc w tej kwestii Parze Młodej, jednak należy pamiętać, iż jest to bardzo osobista sprawa - uważam, iż taka przysięga powinna być odzwierciedleniem naszych myśli i uczuć :)


Które stoły wybrać - okrągłe czy prostokątne?


Ja jestem zwolennikiem okrągłych stołów. Po pierwsze, nie ograniczają one kontaktów pomiędzy gośćmi i pozwalają na większa integrację podczas przyjęcia. Zwróćmy uwagę na to, iż przy prostokątnych stołach mamy kontakt co najwyżej z trzema osoba z naprzeciwka oraz z dwoma osobami, które siedzą obok nas. Natomiast stoły okrągłe są najczęściej 8-12 osobowe, co oznacza, iż mamy nieustanny kontakt z minimum 7 osobami. Po drugie, lepiej się prezentują - każdy stół posiada swoje dekoracje. To jednak pokazuje nam minus okrągłych stołów, w moim odczuciu akurat jedyny minus. W tym przypadku, każdy z nich musimy ozdobić określoną ilością dekoracji- wszystkie muszą wyglądać tak samo. Co czasami może okazać się droższe niż w przypadku prostokątnych stołów, gdzie dekoracje, w zależności od budżetu Młodej Pary, można rozstawać gęściej lub rzadziej.

Tort ślubny z pawiem w kolorach turkusu, zieleni i złota. Okiem Żony i Matki.

Mam nadzieję, że kilka spraw się wyjaśniło i zdobyliście przydatne informacje co do pracy Wedding Plannera :) Jeżeli wciąż chcielibyście o coś zapytać to zachęcam do komentowania. Jeszcze raz dziękuje Pani Izie za wspaniałą współpracę i serdecznie Was do niej zapraszam:

OKIEM ŻONY I MATKIBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger