Dlaczego warto wybrać się na targi ślubne i jak się do nich przygotować?


Targi ślubne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich przedsiębiorców z branży ślubnej. To właśnie tam mogą oni się Wam zaprezentować, porozmawiać z Wami i sami mogą rozeznać się wśród ofert konkurencji i nowych trendów na rynku. Ale dlaczego Wy powinniście tam się znaleźć? Jakie płyną z tego korzyści dla Młodej Pary? Postaram się dziś na te pytania odpowiedzieć.

Internet vs Reality

Nie wątpię, że w dobie internetu to właśnie z jego pomocą szukacie inspiracji, pomysłów i usługodawców. Jednak nie możecie zobaczyć ich na własne oczy lub wypróbować.
Taką możliwość dają Wam właśnie targi! Tam możecie zobaczyć, jak wygląda fotobudka, zrobić sobie zdjęcie na próbę, posmakować prosecco z modnych ostatnio prosecco vanów, dotknąć i zobaczyć jakość wydruku papeterii ślubnej czy posmakować przysmaków z candy barów, i to wszystko w jednym miejscu! Jest to świetna okazja, żeby skonfrontować to, co widzieliście na zdjęciach w internecie, z rzeczywistością.

Stoisko z papeterią ślubną Targi Młodej Pary.

Twarzą w twarz

Będziecie mieli możliwość porozmawiania z osobami oferującymi dane usługi. Bardzo istotne jest to, czy znajdziemy wspólny język z naszym przedsiębiorcą, szczególnie np. w przypadku fotografa czy wodzireja, czyli osób, z którymi Wy i Wasi goście będziecie mieli bezpośredni kontakt, i to od nich będzie zależał przebieg zabawy czy fotorelacja ze ślubu.
Nie wiem, czy Wy też tak macie, ale ja bardzo często prawie od razu wiem, z kim będę miała dobry kontakt, a z kim niekoniecznie. Dlatego tak ważne są spotkania z usługodawcami przed ślubem. W ramach targów możecie odbyć kilka takich wstępnych, szybkich spotkań i rozmów jednego dnia! Będzie to duża oszczędność czasu.

Rozmowy Młodej Pary z usługodawcą na Targach Młodej Pary.


Konkursy i promocje!

Targi to emocje, pokazy, konkursy, okazje i rabaty. Targi mają to do siebie, że wystawcy chcą oczywiście zdobyć nowych klientów, więc możecie być pewni, że będzie pięknie i efektownie. Jest to również świetna okazja, żeby odkryć nowości na rynku ślubnym i rzeczy, o których wcześniej nawet nie myśleliście, a okażą się bardzo istotną kwestią, która dopełni organizację Waszego ślubu i uczyni go niepowtarzalnym. Możecie również mieć na tyle szczęścia, że wygracie jeden z licznych konkursów i zabierzecie np. wymarzony garnitur do domu!
Przy okazji targów możecie załapać się na promocje obowiązujące tylko w czasie ich trwania, jeżeli zdecydujecie się na dane usługi od razu, na miejscu. Warto więc się przygotować, aby nie musieć podejmować decyzji pod wpływem chwili bez wcześniejszego researchu.

Narzeczeni wygrali voucher na wymarzony garnitur dla Pana Młodego. Targi Młodej Pary.

Zdobędziecie wiedzę


Jak wiadomo nie od dziś, organizacja ślubu wcale nie jest taka prosta i łatwa. Między innymi z tego powodu powstał ten blog! Informacji najlepiej szukać u specjalistów (sama często tak robię i konsultuję się z bardziej doświadczonymi osobami z tej branży). Podczas targów będziecie mieli okazje zobaczyć wiele pokazów, instruktaży, mini kursów i wykładów. Na takie wydarzenia zapraszane są osoby, które orientują się w swojej dziedzinie najlepiej. Więc jeżeli chcecie wypróbować swoich sił w nauce pierwszego tańca czy zobaczyć przy pracy mistrzów stylizacji fryzur i ślubnego makijażu, mistrzów barmańskich trików, pokazy mody ślubnej, występy zespołów weselnych i ekspertów od oprawy muzycznej ślubu - Targi Młodej Pary to miejsce dla Was.

Pokaz makijażu ślubnego Targi Młodej Pary.

Występ zespołu weselnego Targi Młodej Pary.

Pokazy barmańskie Targi Młodej Pary.


Jak przygotować się do targów ślubnych?

Moim zdaniem warto przed targami mieć wybranych, przynajmniej wstępnie, interesujących nas usługodawców. Już wyjaśniam dlaczego.

Przymiarki, wybór obrączek. Targi Młodej Pary.

Rozeznajcie się w cenach danej usługi

Warto wiedzieć, w jakich granicach plasują się ceny danej usługi. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś nieumiejętnie wyceni swoją pracę i będzie to cena wygórowana, więc aby uniknąć przepłacania, warto orientować się w cenach.
W przypadku targów warto znać ceny usług, które nas interesują, aby na miejscu móc je porównać i sprawdzić, czy proponowane nam promocje są dla nas opłacalne.

Wybór obrączek na Targach Młodej Pary przy stanowisku Jubitom.

Co obejmuje cena?

Gdy znacie już stawki, wypadałoby wiedzieć, za co rzeczywiście płacicie, czyli co wchodzi w skład danego pakietu, ceny. Może wydawać się Wam, że cena u jednego kamerzysty jest zbyt wysoka, lecz gdy przyjrzycie się ofercie, okaże się, że w cenę są wliczone np. ujęcia z drona, a u kogoś innego jest to dodatkowo płatne. W zależności, czy Wam na nich zależy czy nie, możecie zdecydować, która z ofert jest dla Was korzystniejsza. Tak samo często okazuje się, że bardziej opłaca się wynająć coś lub czyjeś usługi na cały dzień niż na pojedyncze godziny. Ślub i wesele to ogromne wydatki, więc każda oszczędność jest na wagę złota.

Prezentacja oferty fotografa ślubnego Targi Młodej Pary.

Na jakie targi się wybrać?

Gdy macie już listę interesujących Was firm, warto zajrzeć na strony internetowe targów i przejrzeć listę wystawców. Oczywiście najlepiej wybrać takie, na których pojawią się te firmy, które najbardziej Was interesują. (Uwaga. Takie informację są często publikowane bardzo blisko daty targów. Niekiedy trzeba kupić bilety „w ciemno”. :)) Możecie również śledzić profile swoich ulubionych usługodawców, którzy zapewne pochwalą się, na których targach będzie można ich spotkać.

Wyroby cukiernicze na wesele Targi Młodej Pary.


Propozycje dekoracji na wesele Targi Młodej Pary.

Jeżeli jest jeszcze dużo czasu do Waszego ślubu i nie macie za bardzo sprecyzowanej wizji, również warto wybrać się na targi ślubne. Może poza kupnem biletu pozostałe, wypisane wyżej przeze mnie przygotowania, nie będą Was dotyczyły, ale nie oznacza to, że wizyta na targach nie będzie miała sensu! Dzięki nim możecie zobaczyć, co Wam się podoba, a co nie, co Was interesuje, zebrać wiele wizytówek i ulotek, które przydadzą się Wam później, rozejrzeć się, co musicie załatwić przed ślubem, a co będzie prawdopodobnie zbędnym wydatkiem. Jest to naprawdę fajna okazja do wstępnego rozeznania się na rynku, a może za rok już przygotowani wpadniecie na targi po konkretne informacje, czy nawet podjąć ostateczne decyzje?

Ankieta barmańska Targi Młodej Pary.

Na koniec, ponieważ ten post powstał we współpracy z Targi Młodej Pary, mam dla Was niespodziankę. Konkurs, w którym do wygrania będą aż 3 podwójne wejściówki na Targi Młodej Pary w wybranym przez Was mieście!
Targi odbywają się:
Targi Młodej Pary.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wejść na Instagram @bridalbloger i postępować zgodnie z instrukcjami pod zdjęciem konkursowym! 
TARGIMLODEJPARY.PL

Mam nadzieję, że moje porady co do targów okażą się przydatne i że udało mi się Was do nich zachęcić.
Zapraszam serdecznie wraz z organizatorami na Targi Młodej Pary, a w szczególności na te gdańskie, gdyż sama tam będę i chętnie się z Wami spotkam :)

Możecie być pewni, że pojawi się również relacja na blogu! Do zobaczenia!


2 komentarze:

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger