Daj drugie życie sukni ślubnej: Wiecznie Biała Festiwal Używanych Sukien Ślubnych

Jak już wiecie wielokrotnie wspominałam na blogu o zrównoważonych, odpowiedzialnych, etycznych, ekologicznych ślubach. W tym roku na początku wiosny wzięłam również udział w wydarzeniu w moim rodzinnym Gdańsku podczas, którego mogłyście sprzedać swoją suknię lub kupić ją od innej Panny Młodej. Jakże ucieszyłam się, gdy usłyszałam, że podobne wydarzenie odbędzie się w Krakowie! Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy są rozpowszechniane i że cieszą się dużym zainteresowaniem! Porozmawiam dzisiaj z Nadią - autorką bloga ślubnego Wiecznie Biała i organizatorkę tego wydarzenia. Zostańcie z nami!


  1. Czemu “Wiecznie biała”?


N: Suknie ślubne po jednym użyciu nie tracą swojego koloru i dalej są białe. Jest to związane z tym, aby nadać im kolejne życie i nie traktować, jako jednorazową rzecz.

Nazwa nawiązuje również do związku, przysięgamy sobie w końcu miłość długotrwałą!


  1. To nie tylko wydarzenie, ale również nazwa Twojego bloga, prawda?


N: Tak – po pierwsze to festiwal, który wychodzi ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Prowadzę także bloga, gdzie można znaleźć ciekawe inspiracje dotyczące idei zero waste. Stworzyliśmy również grupę na Facebooku – Ślub Zero Waste -  gdzie można podpatrzeć, lub wymienić się ciekawymi pomysłami.


Super! Bardzo chętnie do niej dołączę!

LINK DO GRUPY: www.facebook.com/groups/slubzerowaste




3.  Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

N: Tak poważniej to niecały rok temu, chodziłam wówczas z koleżankami po salonach ślubnych na przymiarki ich kreacji. W ich trakcie wywiązało się kilka ciekawych dyskusji. Zderzenie własnych wartości, świadomości konsumenckiej z konsumpcjonizmem. Ilość jednorazowych elementów na ślubach/ weselach jest dosyć spora i niestety wiele rzeczy nie nadaje się do ponownego użytku. Szukam cały czas alternatyw i o tym właśnie pisze.

4.  Co wyróżnia Cię na tle innych blogów ślubnych?

N: Chciałabym być nie tylko blogerką ślubną, ale właśnie inspirować do nowych rozwiązań. Chcę tworzyć branżę ślubną w duchu less waste, biorąca pod uwagę środowisko i poszukująca rozwiązań również ekologicznych. Nie chodzi mi o to, aby wszystko stworzyć samodzielnie, ale stworzyć miejsce, gdzie znaleźć można rozwiązania i partnerów, którzy maja ciekawą ofertę ślubną - jak obrączki z poroża jelenia, czy złoto pochodzące ze sprawiedliwego handlu.



5. Czemu akurat w duchu zero/less waste?

N: Duch less waste dotyczy dość szerokiego zakresu wartości i zasad, które można narzucić nie tylko na branżę ślubną, ale też i inne dziedziny. Zasady 5R są relatywnie ogólnymi zasadami, które pokrywają się ze świadomością konsumencką, ekologią i konsumpcjonizmem. 

6. Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego wydarzenia?

N: Chciałam stworzyć miejsce, gdzie przyszłe panny młode mogą przymierzyć suknie ślubne w pięknych warunkach, nie muszą jeździć po domach i przebierać się np. w łazience. Dodatkowo na naszym Festiwalu otrzymają też możliwość skorzystania z fachowych konsultacji. Dziewczyny, którym suknie kurzą się w szafie, a nie chcą tracić czasu na indywidualne spotkania z klientkami u siebie w domu, mogą oddać suknię właśnie nam. My ją sprzedamy! 

7. Będą to targi ślubne z dodatkiem możliwości kupna/sprzedaży sukni? Czy zupełnie inna forma wydarzenia?


N: Tak, celem Festiwalu jest sprzedaż i kupno sukien ślubnych z drugiej ręki. Dokładnie taką formę przyjęliśmy i nic w tej kwestii się nie zmieniło. 


8. Wierzysz, że Polki będą chętnie korzystać z takich wydarzeń?

N: Oczywiście! Świadomość jest coraz większa, a zainteresowanie naszym Festiwalem jest ogromne. Miałam przyjemność opowiedzieć o nim na antenie Pytania na Śniadanie w Telewizji Polskiej, a także w innych wywiadach, które szeroko komentowane są w sieci.

9. Jak byś zachęciła Panny Młode do wybrania sukni z drugiej ręki zamiast nowej z
salonu czy od projektanta?

N: Suknie z drugiej ręki były kiedyś w salonie i są od projektantów – profesjonalnych, znających się na swoim fachu, krawiectwie i trendach. Nie można im niczego ująć! A w naszej ofercie mamy również kilka nowych sukien, które nigdy nie zostały włożone na ślub!

10. Chcę przynieść swoją suknię na sprzedaż: co muszę zrobić? Gdzieś się zgłosić?

N: Suknie przyjmuję przed festiwalem jeszcze do 22 września. Wystarczy wypełnić zgłoszenie online na blogu www.wieczniebiala.pl. Całą instrukcję opisałam również na blogu, aby każda chcąc sprzedać suknię kobieta, miała pod ręką pigułkę.


11. Wieszaki, stojaki: zapewniacie czy mam przyjść z własnym?

N: Wszystko jest zapewnione, wieszaki i stojaki, szatnie, lustra... cała infrastruktura, aby było to niezapomniane wydarzenie i podniosła atmosfera, odpowiednia dla branży ślubnej!


12. Czy będę miała kontrolę nad tym co się dzieje z moją suknią, kto ją mierzy itd.?

N: W przymiarkach pomagać będą konsultantki i krawcowe. Ponadto, przyszłe panny młode pojawiają się u nas bez makijażu, w maseczkach. O wszystko dbamy z należytą starannością! 


13. Sama ją sprzedaje czy robicie to za mnie?

N: Cenę sprzedaży ustalamy wcześniej i my zajmujemy się sprzedażą.


14. Jak będą wyglądały kwestie bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną wciąż (niestety) pandemią podczas targów? Czy odwiedzających będą obowiązywały maseczki?


N: Każda uczestniczka Festiwalu może pojawić się tylko z jedną osobą towarzyszącą. Obowiązują jednorazowe maseczki, a także dezynfekcja rąk. Bilety sprzedawane są w określonej ilości na pełne godziny, tak aby nie robić tłoku i by zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa!

Brzmi naprawdę profesjonalnie i bezpiecznie :)



15. Wstęp jest płatny?

N: Tak, bilety są płatne. Można kupić je w dwóch wersjach – OPEN oraz VIP.

OPEN - obejmuje wejście na Festiwal, przymiarki sukni ślubnych, możliwość skorzystania z pomocy konsultantki i krawcowej.

VIP - obejmuje gwarantowaną szatnię do przymiarki, rezerwację osobistej szatni przez godzinę, dedykowaną krawcową do konsultacji, szampan dla dwóch osób, niespodzianki!


Można kupić je tutaj: https://app.evenea.pl/event/festiwalsukienslubnychzdrugiejreki-wystaw/ 

Wow! Wersja VIP brzmi zupełnie jak wizyta w prawdziwym salonie sukien ślubnych, a nawet lepiej - tam rzadko mamy możliwość ustaleń z krawcową ;)


16. Jakie atrakcje będą czekały na odwiedzających?

N: Prócz najpiękniejszych sukien, na uczestniczki czekać będą konsultantki i krawcowe, które dzięki swojej fachowej wiedzy doradzą, którą suknię wybrać i w jaki sposób ewentualnie ją przerobić. Będzie można również skorzystać z konsultacji z wizażystką i fryzjerem, wedding plannerką czy fotografem ślubnym.


Miałam okazję uczestniczyć w podobnym wydarzeniu w moim rodzinnym Gdańsku i muszę powiedzieć, że byłam pozytywnie zaskoczona jak wiele było zainteresowanych osób i jak wiele sukien zostało odsprzedanych. Trzymam kciuki za Was, żeby w Krakowie okazało się ono równie popularne i oby pobito rekordy sprzedaży sukien z drugiej ręki!


N: Dziękujemy!


Was wszystkie zapraszam natomiast do odwiedzenia Festiwalu (już w najbliższą SOBOTĘ!) i zakupu biletów! To naprawdę genialna okazja by zdobyć wymarzoną suknię w okazyjnej cenie :D




1 komentarz:

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger