TWÓJ ŚLUB PRZED OBIEKTYWEM: Marta Kuczkowska fotografia prawdziwa
Od jak dawna zajmuje się Pani fotografią? 

Aparat towarzyszy mi od dziecka. Do dziś pamiętam kilkudniowe wycieczki szkolne, z których relację trzeba było zmieścić na 36 klatkach kliszy. Dało się! Śluby fotografuję od 2016 roku.


Dlaczego zajmuje się Pani fotografią?

Zawsze ciągnęło mnie do zdjęć. Uwielbiałam przeglądać rodzinne albumy, patrzeć jak zmieniał się świat wokół, jak zmieniali się moi najbliżsi. Uważam, że zdjęcia to piękna pamiątka i warto jest je mieć i kolekcjonować. W moim domu rodzinnym robiło się dużo zdjęć.Dlaczego akurat fotografia ślubna?

Fotografia ślubna zaspokaja moją potrzebę tworzenia czegoś ważnego dla innych i pozwala realizować się artystycznie.

Wszystko zaczęło się od ślubu kuzynki, która poprosiła mnie, aby zrobić zdjęcia na jej weselu. Wtedy zauważyłam, że to całkiem przyjemne zajęcie i po raz pierwszy pomyślałam, że mogłabym to robić zawodowo. Zbiegło się to z moją rosnącą potrzebą zmiany czegoś w swoim życiu i po prostu poszłam za tym. Zajęło mi to kilka lat :)Realizuje:Jak Pani radzi sobie z klientami wstydliwymi, niepewnymi siebie, zestresowanymi przed aparatem?

Nasza współpraca zaczyna się wiele miesięcy przed ślubem. Bardzo zależy mi na swobodnych relacjach z parą dlatego spotykamy się, zanim jeszcze podpiszemy umowę. Następnie towarzyszę im i pomagam w wielu decyzjach, polecam salony sukien ślubnych, doradzam w wyborze florystki. Sesja narzeczeńska to kolejny czas na budowanie relacji. Dużo rozmawiamy, spacerujemy, oswajamy się z aparatem. Dlatego, gdy potem spotykamy się w dniu ślubu, nie ma już u nich stresu, a ja czuję się jak przyjaciel rodziny. Kiedyś usłyszałam od swojej panny młodej, że była spięta od rana, dopóki nie pojawiłam się w jej domu. To było bardzo miłe. 
Sesje realizuje:

Wojewódzctwa w obrębie, których Pani wykonuje zlecenia:

pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie

 


Dojazd do klienta dodatkowo płatny:Jaki jest przedział cenowy Pani usług i co obejmuje oferta?

Od 3700 zł za całodzienny reportaż. Kameralne i krótsze uroczystości wyceniam indywidualnie.

Jakby Pani opisała styl/klimat swoich zdjęć?

Mój styl to przede wszystkim prawdziwe emocje. Lubię ciepłe i przygaszone kolory. Co jest dla Pani najważniejsze podczas realizacji zlecenia?

Najważniejsza jest dla mnie relacja z parą młodą. Chcę, żeby czuli się przy mnie swobodnie i naturalnie.  


Jak wygląda pierwsze spotkanie z Parą Młodą?

Pierwsze potkanie to rozmowa przy herbacie :) Uważnie wsłuchuję się w oczekiwania pary młodej, zadaję dużo pytań. To dla mnie bardzo ważne, aby już na tym etapie upewnić się, że mogę dostarczyć parze to czego oczekują i że nadajemy na tych samych falach :) Opowiadam, jak pracuję i odpowiadam na pytania pary. Często już na spotkaniu doradzam pewne rozwiązania, polecam zaufaną makijażystkę czy usługi dekoratorskie.


Ile zdjęć i w jakiej formie dostarcza Pani klientom?

Zdjęcia dostarczam w galerii online, minimum 300 zdjęć oraz odbitki w ozdobnym pudełku. Można dodatkowo zamówić albumy. 


Dlaczego to akurat Pani stworzy tę idealną pamiątkę z dnia ślubu?

Wierzę, że to swobodne i przyjazne relacje, jakie buduję z parą, przekładają się na udaną współpracę i w rezultacie stworzenie tej idealnej pamiątki. Na początek będzie mi bardzo miło wypić z Wami herbatę. Czujcie się zaproszeni i dajcie się poznać <3

Uśmiechnięta Marta przy swoim stoisku podczas Alternatywnych Targów Ślubnych w Gdańsku. :)
Myślę, że był to bardzo udany powrót serii o fotografach ślubnych. Cieszę się, że Marta zgodziła się odpowiedzieć na moje pytania, które jak mówiła skłoniły ją do refleksji nad swoją pracą! Fajnie jest czasami zwolnić na chwile i pomyśleć czemu robimy właśnie to co robimy. Możemy dzięki temu przypomnieć sobie na nowo co nas tak fascynowało w naszej pasji, hobby lub/i pracy na samym początku ponieważ w wirze codzienności i monotonności często o tym zapominamy. Jeśli Wy znacie kogoś, kogo chcielibyście zobaczyć w tej serii postów i przeczytać jego/jej odpowiedzi na moje pytania to piszcie mi propozycje na Instagramie lub na maila: bridalbloger@gmail.com

Inne posty z tej serii znajdziecie tu:

>>TWÓJ ŚLUB PRZED OBIEKTYWEM<<

Nie chcesz przegapić żadnego postu?

Śledź Bridal blog na social mediach!

Instagram @bridalbloger

Facebook: /bridalbloger5 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia! Warto mieć takie pamiątki w swoim albumie. Zdjęcia często zamawiam na https://www.foto4u.pl/ z dostawą do domu. Polecam, super realizacja więc warto!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dissertation Writing Help


  Most enticing blogs I’ve ever read and this is what it should. Must be shared as well. I was really bored but your blog lightened up my day

  Traditional Kanchipuram Silks in Chennai

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi bardzo zależało na zrobieniu kursu fotografii, ale nie miałam czasu na skorzystanie z kursu stacjonarnego ani webinarów. Na szczęście znajoma poleciła mi tą platformę https://kursy.swiatobrazu.pl. Wykupiłam do niej dostęp i robię e-kurs. Po skonczeniu go chciałabym zająć się fotografią na poważnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia! <3 Pozdrawiamy https://www.gdziewesele.pl/bialystok weselnie! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A co myślicie o takich aspektach, jak kubki papierowe na ślub ? Czy warto też na coś takiego się zdecydować? Pytam, ponieważ też zaczynam organizować wszystko na mój ślub i tak szukam teraz inspiracji, pomysłów....

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Bridal blog , Blogger